Banner

Vaalitulokset vuodelle 2011

Killan tämän vuotinen vaalikokous pidettiin 15.11.2010 T-talon salissa T2. Näillä sivuilla näät killan hallitukseen ja toimihenkilöiksi valitut henkilöt vuodelle 2011.

Sisällysluettelo

Hallitus
Phuksitoimikunta
Kulttuuritoimikunta
ASkitoimikunta
Kontrolli
Huvitoimikunta
Opintotoimikunta
Yrityssuhdetoimikunta
ATK-toimikunta
Ulkomaanexcursiotoimikunta
Stimulaatiotoimikunta
GT
Toimikuntien ulkopuolelta

Hallitus

Puheenjohtaja

Juho Salmi

Juho Salmi
juho.salmi
Salami

Sihteeri

Iiris Routa

Iiris Routa
irouta
Neilikka

Rahastonhoitaja

Elmeri Poikolainen

Elmeri Poikolainen
heikki.poikolainen
elmis

Tiedottaja

Ian Tuomi

Ian Tuomi
ituomi
itu

SuurPhuksi

Tuomas Ruotsalainen

Tuomas Ruotsalainen
thruotsa
supertuomas

Yrityssuhdevastaava

Peter Kronström

Peter Kronström
pkronstr
Bembu

Emäntä

Janna Huuskonen

Janna Huuskonen
janna.huuskonen
Snorlax

Isäntä

Antti Toivanen

Antti Toivanen
atoivane
AngraMainyu

Opintomestari

Joonas Kröger

Joonas Kröger
jhkroger
jounaz

Säätömestari

Konsta Hölttä

Konsta Hölttä
konsta.holtta
sooda

Ulkomestari

Heikki Tahvanainen

Heikki Tahvanainen
hstahvan
taffis

Toimikunnat ja -henkilöt

Phuksitoimikunta

Isopomo

Pia Lindqvist

Pia Lindqvist
pclindqv
tuittu`

SuurPhuksi senior

Rosa Leinonen

Rosa Leinonen
rosa.leinonen
miroslin

TosiISOpomo

Satu Peltola

Satu Peltola
stpeltol
sadetans-

Ulkkarivastaava

Hanna Ukkola

Hanna Ukkola
hanna.ukkola

Kulttuuritoimikunta

JuomanlASkija

Tommi Tikkanen

Tommi Tikkanen
tptikkan
Toveri

Hienosäätäjä (1-2 kpl)

Susanna Nenonen

Susanna Nenonen
susanna.nenonen
vanttu

Aino Torttila

Aino Torttila
aino.torttila
ainoa

Sampo Torttila

Sampo Torttila
sampo.torttila
Bojangles

AD

Jani Kautto

Jani Kautto
jlkautto
JArrow

Dokumentoija (n 3 kpl)

Henry Sanmark

Henry Sanmark
henry.sanmark
Exitium

Lauri Andler

Lauri Andler
lauri.andler
Phantom

Hanna Ukkola

Hanna Ukkola
hanna.ukkola

Lukkarimestari

Antti Ilmavirta

Antti Ilmavirta
antti.ilmavirta
Chade

Lukkari (2-3 kpl)

Antti Kangasrääsiö

Antti Kangasrääsiö
antti.kangasraasio
Mulppi

Matti Marttinen

Matti Marttinen
marttim1
mazappi

Rosa Leinonen

Rosa Leinonen
rosa.leinonen
miroslin

Tiina Kajanne

Tiina Kajanne
tkajanne
TKK

Üllatüs

Paula Jukarainen

Paula Jukarainen
paula.jukarainen
pamee

Jyrki Luukko

Jyrki Luukko
jyrki.luukko
jyrcija

Wanha Gyylä

Salla Ojala

Salla Ojala
salla.ojala
nimalar

Alumnimestari

Riikka Liedes

Riikka Liedes
riikka.liedes
Mordac

Aikuinen nainen

Lotta Kannari

Lotta Kannari
lkannari
lmk

Seniilisihteeri

Salla Ojala

Salla Ojala
salla.ojala
nimalar

Spiidit (n. 3 kpl)

Markus Peltola

Markus Peltola
peltom1
mape90

Henri Nikula

Henri Nikula
henri.nikula
hvsn

Rosa Leinonen

Rosa Leinonen
rosa.leinonen
miroslin

ASkitoimikunta

ASkivahdit (n. 2-3 kpl)

Jaakko Kantojärvi

Jaakko Kantojärvi
jaakko.kantojarvi
darkeagle

Antti-Ville Vaari

Antti-Ville Vaari
antti-ville.vaari
a_w

Eero Laukkanen

Eero Laukkanen
eero.laukkanen
eci

Lauri Andler

Lauri Andler
lauri.andler
Phantom

Säätökerho

Kontrolleri

Bjarne Boström

Bjarne Boström
bbostrom
BJAKKE

Huvitoimikunta

Smurffit (n kpl)

Jaakko Kantojärvi

Jaakko Kantojärvi
jaakko.kantojarvi
darkeagle

Juho Sundin

Juho Sundin
juho.sundin
foulector

Markus Peltola

Markus Peltola
peltom1

Hanna Ukkola

Hanna Ukkola
hanna.ukkola

Laura Gröhn

Laura Gröhn
laura.p.grohn

Mikko Kyllönen

Mikko Kyllönen
mikko.kyllonen
Kyltsi

Matti Marttinen

Matti Marttinen
marttim1
mazappi

Henry Sanmark

Henry Sanmark
henry.sanmark
Exitium

Tiina Kajanne

Tiina Kajanne
tkajanne
TKK

Opintotoimikunta

Markkinointivastaava

Hannu Leppinen

Hannu Leppinen
hannu.leppinen
Bombo

Yrityssuhdetoimikunta

Excursiomestarit (1-2 kpl)

Henri Nikula

Henri Nikula
henri.nikula
hvsn

Arttu Peltonen

Arttu Peltonen
arttu.peltonen
arde`

Oskari Pétas

Oskari Pétas
oskari.petas
Petazz

TEKSAS Ranger (Walker)

Henri Nikula

Henri Nikula
henri.nikula
hvsn

ATK-toimikunta

ATK-vastaava (n kpl)

Jaakko Kantojärvi

Jaakko Kantojärvi
jaakko.kantojarvi
darkeagle

Eero Laukkanen

Eero Laukkanen
eero.laukkanen
eci

Antti Kangasrääsiö

Antti Kangasrääsiö
antti.kangasraasio
Mulppi

Hannu Leppinen

Hannu Leppinen
hannu.leppinen
Bombo

Oskari Pétas

Oskari Pétas
oskari.petas
Petazz

Toni Liski

Toni Liski
toni.liski
nacre

Bjarne Boström

Bjarne Boström
bbostrom
BJAKKE

Ulkomaanexcursiotoimikunta

Ulkomaanexcursiomestari

Tommi Forsman

Tommi Forsman
tommi.forsman
ForceMan

Stimulaatiotoimikunta

Stimulantti

Susanna Nenonen

Susanna Nenonen
susanna.nenonen
vanttu

GT

Kultainen päätoimittaja

Aleksi Salonen

Aleksi Salonen
amsalone
lollero

Kultainen leikkaaja

Jussi Enroos

Jussi Enroos
jussi.enroos
McDevon

Kultainen toimittaja (n kpl)

Heikki Tahvanainen

Heikki Tahvanainen
hstahvan
taffis

Ville Tissari

Ville Tissari
ville.tissari
Lateksis

Eero Järviluoma

Eero Järviluoma
ejarvilu
Lonkkumies

Paula Priha

Paula Priha
ppriha
ihan_hupsu

Juho Lindholm

Juho Lindholm
jklindho

Tommi Pajala

Tommi Pajala
tjpajala
drzW

Kultainen ulkomaankirjeenvaihta

Antti Kangasrääsiö

Antti Kangasrääsiö
antti.kangasraasio
Mulppi

Toimikuntien ulkopuolelta

Kiltakummi

tuntematon

Valitaan keväällä


Oltermanni

Heikki Koivo

Heikki Koivo
heikki.koivo

Toiminnantarkastaja (2 kpl)

Hannu Leppinen

Hannu Leppinen
hannu.leppinen
Bombo

Antti Kangasrääsiö

Antti Kangasrääsiö
antti.kangasraasio
Mulppi

Varatoiminnantarkastaja (2 kpl)

Oskari Pétas

Oskari Pétas
oskari.petas
Petazz

Tiina Kajanne

Tiina Kajanne
tkajanne
TKK

Sponsorina Tuxera